31.10.2021 r.
Z dniem dzisiejszym zakończyliśmy realizację projektu "Social media w NGO", osiągając wszystkie zaplanowane rezultaty.
„Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.” Operatorem projektu jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych Partnerzy: BARR S.A., Gmina Zwierzyniec oraz Polskie Jagody.
20.10.2021 r.
18.10.2021 r.
15.10.2021 r.
10.09.2021 r.
Wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych z Lublina oraz powiatu lubelskiego zapraszamy na bezpłatne szkolenie z obsługi mediów społecznościowych.
FUNDACJA POSTSCRIPTUM
ul. Długa 5, pokój nr 80
20-346 Lublin
Liczba miejsc podczas szkolenia jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiej reakcji na rekrutację, ponieważ liczy się kolejność zgłoszeń.
02.09.2021 r.
Szanowni Państwo!
Z radością informujemy, iż udało nam się pozyskać dofinansowanie w ramach projektu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 5" na realizację projektu „Social media w NGO”, którego celem głównym jest wzmocnienie potencjału III sektora poprzez realizację szkoleń edukacyjnych o tematyce „Social media dla NGO" dla 30 przedstawicieli NGO posiadających swoją siedzibę w Mieście Lublin (powiat lubelski grodzki) i/lub w powiecie lubelskim ziemskim, w terminie do 31.10.2021 r.
„Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.” Operatorem projektu jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych Partnerzy: BARR S.A., Gmina Zwierzyniec oraz Polskie Jagody.
31.10.2021 r.
Z dniem dzisiejszym zakończyliśmy realizację projektu "Grant na start", osiągając wszystkie zaplanowane rezultaty.
„Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.” Operatorem projektu jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych Partnerzy: BARR S.A., Gmina Zwierzyniec oraz Polskie Jagody.
15.10.2021 r.
Z dniem dzisiejszym osiągnęliśmy cel główny projektu "Grant na start", tj. dokonany został rozwój FUNDACJI POSTSCRIPTUM poprzez zakup sprzętu i oprogramowania związanego z obszarem działań naszej organizacji. Pozwoli to na podniesienie jakości działań statutowych naszej Fundacji związanych z realizacją projektów i przedsięwzięć na rzecz społeczności lokalnej oraz grup marginalizowanych.
20.09.2021 r.
Decyzją Zarządu Fundacji, w celu osiągnięcia rezultatów projektu, termin realizacji przedłużamy do 31.10.2021 r.
31.08.2021 r.
Drodzy interesariusze, beneficjenci, partnerzy oraz wolontariusze!
Z radością informujemy, iż udało nam się pozyskać dofinansowanie w ramach projektu "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 5" na realizację projektu ”Grant na start”, którego celem głównym jest rozwój FUNDACJI POSTSCRIPTUM poprzez zakup sprzętu i oprogramowania związanego z obszarem działań naszej organizacji, w terminie do 30.09.2021 r.
W ramach projektu planujemy zakup sprzętu i oprogramowania, które posłużą do realizacji naszych celów statutowych oraz naszej misji. Ponadto już dziś serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego zaprezentujemy cele projektu oraz jego planowane rezultaty, a także przedstawimy zakres działania naszej fundacji, nasze projekty oraz planowane działania na rzecz społeczności lokalnej.
„Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.” Operatorem projektu jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych Partnerzy: BARR S.A., Gmina Zwierzyniec oraz Polskie Jagody.
31.08.2022
Z dniem 31.08.2022 r. zakończyliśmy realizację projektu „Pracuję”, osiągając jednocześnie wszystkie zaplanowane rezultaty.
01.09.2021
Zgodnie z Uchwałą Zarządu FUNDACJI POSTSCRIPTUM nr 1/2021 z dnia 31 sierpnia 2021 r., rozpoczęliśmy realizacji projektu „Pracuję”.
Termin realizacji projektu: 01.09.2021-30.08.2022 r.
Obszar realizacji projektu: Województwo lubelskie.
Celem głównym projektu jest promocja zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami na lubelskim rynku pracy.
Grupa docelowa: 20 osób z niepełnosprawnościami w wieku aktywności zawodowej, zamieszkujących (zgodnie z Kodeksem Cywilnym) woj. lubelskie. Będą to osoby nie posiadające zatrudnienia (bezrobotne, poszukujące pracy i/lub bierne zawodowo). Ponadto: 20 pracodawców z woj. lubelskiego.
Działania zaplanowane do realizacji:
Wskaźniki produktu planowane do osiągnięcia:
Wskaźniki rezultatu planowane do osiągnięcia:
01.09.2022 r.
AKADEMIA POSTSCRIPTUM wraca
Rozpoczynamy rekrutację kolejnych Uczestników i Uczestniczek do naszej AKADEMII POSTSCRIPTUM.
Aktualne dokumenty rekrutacyjne:
01.07.2022 r.
W związku z realizacją Zadania „AKADEMIA POSTSCRIPTUM”, w czerwcu 2022 r. przeprowadzona została jego ewaluacja on-going. Celem ewaluacji było zbadanie, czy zaplanowane działania w ramach Zadania zmierzają ku dobremu, a także ewentualna reakcja na zaistniałe problemy.
Ewaluacji poddane zostały różne aspekty Zadania, m.in. stopień realizacji celów i osiągnięcia rezultatów, stopień zadowolenia Uczestników z udziału w Zadaniu, chęć dalszego zaangażowania w przyszłe działania w ramach organizacji i poza nią, stopień zadowolenia NGO z podjętej współpracy w ramach wolontariatów oraz kwestie organizacyjne.
Ewaluacja objęła osoby ze wszystkich grup zaangażowanych w działania, w tym: bezpośrednich adresatów (24 Uczestników Zadania, którzy ukończyli udział w Zadaniu przed czerwcem 2022 r.), realizatorów (Koordynatora Zadania oraz Asystenta Koordynatora Zadania), a także przedstawicieli NGO przyjmujących Uczestników na wolontariaty.
Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie ewaluacji on-going był Koordynator Zadania – Paweł Gawryszczak (mgr socjologii). Syntetyczne wnioski z przeprowadzonej ewaluacji on-going zaprezentowane zostały poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z raportem.
21.12.2021 r.
20.12.2021 r.
03.12.2021 r.
W ramach Warsztatów kreatywnych "Transformacja lokalnej społeczności" w naszej Akademii Postscriptum, młodzież uczestnicząca w projekcie podjęła istotny problem, jakim jest #samotność w Święta. Poniżej przedstawiamy relację fotograficzną z przygotowań do wystawy fotograficznej, która odbędzie się już w najbliższy piątek (10.12.2021) o godzinie 17:00 w Środowiskowym Hufcu Pracy w Lublinie, przy ul. Łabędziej 15. Wystawę uświetni koncert kolęd.
Wyrażając ogromną satysfakcję z poziomu zaangażowania naszych zdolnych i kreatywnych Uczestniczek i Uczestników Projektu, serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=443667027373862&set=pcb.443667230707175
02.11.2021 r.
20.09.2021 r.
13.09.2021 r.
Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi projektu, tj.:
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY + ZAŁĄCZNIKI
Regulamin projektu określa zasady rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. AKADEMIA POSTSCRIPTUM.
Dokumenty aplikacyjne można składać: osobiście/ pocztą/ e-mailowo lub telefonicznie z późniejszym dostarczeniem na pierwszych zajęciach (jako udogodnienie dla osób z niepełnosprawnością).
Biuro projektu znajduje się w Lublinie, ul. Długa 5, pokój nr 80.
nr tel. +48 883-630-393
Jeśli:
jesteś osobą młodą (w wieku 15-25 lat);
zamieszkujesz i/lub uczysz się na terenie Miasta Lublin;
chcesz podnieść poziom swoich kompetencji społecznych;
czujesz się osobą wykluczoną lub zagrożoną wykluczeniem społecznym,
koniecznie skontaktuj się z nami, pomożemy!
07.09.2021 r.
Z dniem dzisiejszym podpisaliśmy umowę z Narodowym Instytutem Wolności na realizację projektu pn. AKADEMIA POSTSCRIPTUM w ramach NOWEFIO – KONKURS NOWEFIO 2021, Priorytet 2: Organizacje obywatelskie na rzecz dobra wspólnego.
Z dniem dzisiejszym zakończyliśmy realizację projektu "#SukcesPoprzezBiznes – kampania informacyjno-edukacyjna na temat rozwoju przedsiębiorczości w woj. lubelskim", osiągając wszystkie zaplanowane rezultaty.
W ramach projektu zrealizowaliśmy 120 godzin zegarowych konsultacji indywidualnych dla 60 osób dorosłych, które obejmowały m.in.:
Przeprowadzona przez nas e-kampania informacyjno-edukacyjna w social mediach osiągnęła 5 171 odbiorców, co ponad pięciokrotnie przewyższyło nasze wstępne założenia
Liczba osób, które złożyły dokumenty aplikacyjne w celu pozyskania dofinansowania na założenie i prowadzenie działalności gospodarczej ze środków unijnych: 15 osób.
Z informacji pozyskanych podczas przeprowadzonej ewaluacji ex post, dowiedzieliśmy się, iż wszystkie osoby, które wzięły udział w projekcie oraz złożyły dokumenty aplikacyjne, otrzymały dofinansowanie na założenie i prowadzenie działalności gospodarczej ze środków unijnych. Jest to ogromny #SukcesPoprzezBiznes Wszystkim młodym przedsiębiorczyniom i przedsiębiorcom życzymy powodzenia i trzymamy za Was kciuki
Tym samym osiągnęliśmy cel główny projektu, którym był wzrost wiedzy i świadomości mieszkańców woj. lubelskiego zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie możliwości pozyskania dofinansowania na założenie i prowadzenie działalności gospodarczej ze środków unijnych, poprzez e-kampanię w social mediach oraz prowadzenie stacjonarnego punktu informacyjnego.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi z realizacji w/w przedsięwzięcia, tym bardziej, iż był to nasz autorski, innowacyjny na skalę krajową projekt edukacyjny, który łączył jednocześnie bezpośrednie wsparcie indywidualne dla Uczestników i Uczestniczek, jak i kampanię informacyjną dla ogółu społeczeństwa.
02.05.2022
Pragniemy poinformować, iż zgodnie z Uchwałą Zarządu FUNDACJI POSTSCRIPTUM nr 1/2022 z dnia 29 kwietnia 2022 r., do dnia 30.09.2022 r. przedłużamy realizację projektu "#SukcesPoprzezBiznes – kampania informacyjno-edukacyjna na temat rozwoju przedsiębiorczości w woj. lubelskim".
Decyzja o przedłużeniu projektu jest podyktowana Państwa ogromnym zainteresowaniem dot. pozyskania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także trwającymi naborami do projektów dotacyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Poddziałanie 9.3.
Jednocześnie pragniemy poinformować, iż docelowe wskaźniki rezultatu, zaplanowane do 30.04.2022 r. zostały osiągnięte na poziomie 100%.
01.10.2021
Zgodnie z Uchwałą Zarządu FUNDACJI POSTSCRIPTUM nr 2/2021 z dnia 01 października 2021 r., rozpoczęliśmy realizacji projektu „#SukcesPoprzezBiznes – kampania informacyjno-edukacyjna na temat rozwoju przedsiębiorczości w woj. lubelskim”.
Termin realizacji projektu: 01.10.2021-30.04.2022 r.
Obszar realizacji projektu: Województwo lubelskie.
Celem głównym projektu jest wzrost wiedzy i świadomości mieszkańców woj. lubelskiego zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie możliwości pozyskania dofinansowania na założenie i prowadzenie działalności gospodarczej ze środków unijnych, poprzez e-kampanię w social mediach oraz prowadzenie stacjonarnego punktu informacyjnego.
Grupa docelowa to mieszkańcy woj. lubelskiego zamierzający rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej.
Działania zaplanowane do realizacji:
Wskaźniki produktu planowane do osiągnięcia:
Wskaźniki rezultatu planowane do osiągnięcia:
02.02.2022 r.
Z dniem 31.01.2022 r. zakończyliśmy realizację projektu "Kampania informacyjno-edukacyjna w zakresie małej retencji wodnej w woj. lubelskim", osiągając jednocześnie wszystkie zaplanowane rezultaty. Poniżej prezentujemy Państwu Raport podsumowujący z realizacji projektu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z Raportem.
Projekt został zrealizowany w ramach konkursu: “30 grantów na 30 lat bp w Polsce – w trosce o przyszłość i zrównoważony rozwój społeczności lokalnych w obszarze: woda, energia, recycling”.
26.01.2022 r.
13.01.2022 r.
04.01.2022 r.
01.01.2022 r.
10.12.2022 r.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w projekcie "Wdrożenie zindywidualizowanych form wsparcia skutkujących włączeniem osób z zaburzeniami psychicznymi w rynek pracy", którego celem głównym jest wdrożenie zindywidualizowanych form wsparcia skutkujące przygotowaniem osób z zaburzeniami psychicznymi do wejścia na rynek pracy.
Projekt realizujemy w terminie 07.03.2022-10.12.2022 r.
Do udziału w projekcie zapraszamy, jeśli spełniasz poniższe kryteria:
Wsparcie dla wszystkich Uczestników/Uczestniczek projektu:
Wsparcie dla części Uczestników/Uczestniczek projektu:
Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona.
Rekrutacja potrwa do 30.04.2022 r.
Dokumenty rekrutacyjne:
MASZ PYTANIA? ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
Biuro projektu: FUNDACJA POSTSCRIPTUM
ul. Długa 5, pok. nr 80, 20-346 Lublin
Tel.: 733-445-117; biuro@fundacjapostscriptum.eu
31.08.2022 r.
21.03.2022 r.
zapraszamy do zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi projektu, tj.:
Regulamin projektu określa zasady rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. AKADEMIA POSTSCRIPTUM 2.
Dokumenty aplikacyjne można składać do biura fundacji lub biur Partnerów: osobiście/ pocztą/ e-mailowo lub telefonicznie z późniejszym dostarczeniem na pierwszych zajęciach (jako udogodnienie dla osób z niepełnosprawnością).
Biuro projektu: ul. Długa 5, pokój nr 80, 20-346 Lublin.
Biura Partnerów:
Fundacja WINDA: ul. PCK 18a, 22-300 Krasnystaw
Spółdzielnia Socjalna "POLKA": ul. Gminna 4, Izbica-Wieś, 22-375 Izbica
nr tel. +48 733-445-117
Jeśli:
jesteś osobą młodą (w wieku 15-25 lat);
zamieszkujesz i/lub uczysz się na terenie powiatu krasnostawskiego;
chcesz podnieść poziom swoich kompetencji społecznych;
czujesz się osobą wykluczoną lub zagrożoną wykluczeniem społecznym,
koniecznie skontaktuj się z nami, pomożemy!
04.03.2022 r.
Pragniemy poinformować, iż rozpoczynamy realizację projektu "AKADEMIA POSTSCRIPTUM 2".
Projekt realizujemy zgodnie z Umową nr 30.IV/2022 o realizację zadania publicznego zleconego na podstawie otwartego konkurs ofert pn. „Od wykluczenia do aktywizacji. Edycja 2022” ogłoszonego w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022”.
01.06.2022 r.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w projekcie "Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych poprzez wspieranie różnorodnych form ich aktywizacji (realizacja Wojewódzkiego Programu na Rzecz Osób Starszych na lata 2021-2025)", którego celem głównym jest aktywizacja społeczna (w tym technologiczna, ruchowa oraz kulturalna) 20 Seniorów i Seniorek (w wieku 60 lat i więcej) zamieszkujących Gminę Zakrzówek.
Projekt realizujemy w terminie 01.06.2022-10.12.2022 r.
Do udziału w projekcie zapraszamy Seniorów i Seniorki (w wieku 60 lat i więcej), zamieszkujących/zamieszkujące na terenie Gminy Zakrzówek, którzy/które posiadają potrzeby w dostępie do aktywnych form włączających społecznie, w tym technologicznie, ruchowo oraz kulturalnie. Zajęcia stacjonarne w ramach projektu odbędą się w Centrum Kultury i Biblioteki w Gminie Zakrzówek.
Planowane działania w ramach projektu:
1. Warsztaty z obsługi urządzeń technologicznych oraz obróbki graficznej zdjęć;
2. Plenerowa wycieczka fotograficzna;
3. Grupowa fizjoterapia ruchowa;
4. Muzykoterapia;
5. Wyjazd do teatru do Lublina;
6. Impreza podsumowująca w społeczności lokalnej.
Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona.
Rekrutacja potrwa do 30.06.2022 r.
Dokumenty rekrutacyjne:
Formularze rekrutacyjne oraz Regulamin Projektu dostępne są również w siedzibie Centrum Kultury i Biblioteki w Gminie Zakrzówek ul. Żeromskiego 24 b, 23-213 Zakrzówek.
MASZ PYTANIA? ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
Biuro projektu: FUNDACJA POSTSCRIPTUM
ul. Długa 5, pok. nr 80, 20-346 Lublin
Tel.: 733-445-117; biuro@fundacjapostscriptum.eu
07.12.2022 r.
#AkademiaMłodegoLidera #FundacjaPostscriptum #FPS
20.10.2022 r.
#AkademiaMłodegoLidera #FundacjaPostscriptum #FPS
08.10.2022 r.
#AkademiaMłodegoLidera #FundacjaPostscriptum #FPS
Realizacja projektu trwa w najlepsze. Jesteśmy za półmetkiem realizacji naszej "Akademii Młodego Lidera", której celem głównym jest nabycie lub wzrost kompetencji związanych z kształtowaniem umiejętności komunikacyjnych, kompetencji liderskich, motywacji, poszukiwania i rozwijania talentów wśród osób z grupy docelowej.
Projekt dofinansowany przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „InwestorJa”.
01.07.2022 r.
#AkademiaMłodegoLidera #FundacjaPostscriptum #FPS
28.12.2022 r.
01.12.2022
#AkademiaMamyMamom #FundacjaPostscriptum #FPS
W ramach naszej Akademii "Mamy Mamom" zorganizowaliśmy dziś sesję fotograficzną na zakończenie warsztatów projektowych. Tym wydarzeniem kończymy realizację merytoryczną projektu. W terminie do 31.12.2022 r. opublikowany zostanie raport z ewaluacji ex-post.
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja III.
16.11.2022
28.10.2022
#AkademiaMamyMamom #FundacjaPostscriptum #FPS
Akademia "Mamy Mamom" trwa
11.10.2022
#AkademiaMamyMamom #FundacjaPostscriptum #FPS
02.03.2023
#AkademiaMłodegoPrzedsiębiorcy #FundacjaPostscriptum #FPS
Pragniemy poinformować, iż rekrutacja do projektu "Akademia Młodego Przedsiębiorcy" została zakończona.
Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie🔥
Projekt dofinansowany przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „Kierunek Sukces” – I Edycja.
21.11.2022
15.11.2022
01.10.2022
21.11.2022
#ŚladamiMarszałka #ProgramWsparciaEdukacji #FundacjaPostscriptum #FPS
17.10.2022
#ŚladamiMarszałka #ProgramWsparciaEdukacji #FundacjaPostscriptum #FPS
Rozpoczynamy realizację kolejnego przedsięwzięcia skierowanego do młodzieży z województwa lubelskiego, tj. projektu "Śladami Marszałka".
W projekcie weźmie udział 27 osób młodych ze szkół ponadpodstawowych i/lub ponadgimnazjalnych (w wieku 15-18 lat), uczących się na terenie województwa lubelskiego.
Celem głównym projektu jest zwiększony poziom wiedzy historycznej wśród 27 osób młodych, poprzez zorganizowanie rajdu śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego.
W ramach projektu zorganizujemy 5-dniowy rajd śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego. Bazą wypadowo-noclegową, gdzie mieszkać będą Uczestnicy projektu podczas rajdu będzie Radzyń Podlaski. Zorganizowane zostaną warsztaty historyczne, warsztaty fotograficzne oraz spotkania i gry integracyjne, a także wyjazd edukacyjny, podczas którego uczestnicy zapoznają się z życiorysem Marszałka oraz odbędą podróż po Lubelszczyźnie, gdzie wiódł szlak I Brygady do niepodległości Polski. Uczestnicy odwiedzą również takie miasta jak Lublin oraz Kraśnik, gdzie będą poznawać ślady przebywania Marszałka Piłsudskiego.
Po zakończeniu rajdu zorganizowana zostanie impreza podsumowująca w Lublinie, w której skład wejdą m.in.:
1. Akcja honorowego krwiodawstwa;
2. Wystawa fotograficzna zdjęć wykonanych przez młodzież;
3. Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca wraz z uczestnikami imprezy.
W ramach projektu powstanie również karciany quiz wiedzy nt. postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz historii Polski, w którego tworzenie zaangażowana będzie młodzież podczas rajdu. Autorski quiz rozdystrybuowany zostanie wśród wybranych placówek oświatowych.
Regulamin projektu oraz dokumenty rekrutacyjne do uzupełnienia:
W realizacji projektu wspiera nas Lubelska Wojewódzka Komenda OHP.
Projekt finansowany jest ze środków Ministra Edukacji w ramach Programu Wsparcia Edukacji, moduł 2: Edukacja patriotyczna.
31.12.2022 r.
Pragniemy poinformować, iż zadanie publiczne pn. "Cyfrowe Kluby Seniora" zostało zrealizowane zgodnie z założeniami.
25.11.2022 r.
W terminie do 31.12.2022 r. realizujemy zadanie publiczne pn. "Cyfrowe Kluby Seniora". Celem głównym zadania publicznego jest rozwój instytucjonalny FUNDACJI POSTSCRIPTUM poprzez doposażenie stanowisk służących podniesieniu kompetencji cyfrowych seniorów, w terminie do 31.12.2022 r. Miejscem realizacji zadania publicznego jest Miasto Lublin oraz woj. lubelskie. Zadanie polega na doposażeniu stanowisk służących podniesieniu kompetencji cyfrowych seniorów.
Grupa docelowa:
- bezpośrednio będzie to nasza fundacja, gdyż w ramach zadania publicznego nastąpi rozwój instytucjonalny FUNDACJI POSTSCRIPTUM poprzez doposażenie stanowisk służących podniesieniu kompetencji cyfrowych seniorów;
- pośrednio będą to Seniorzy, będący beneficjentami naszych projektów, tj. Seniorzy z terenu Miasta Lublin oraz całego woj. lubelskiego.
Zadanie publiczne dofinansowane zostało przez Ministra Cyfryzacji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2022 r. zadań publicznych mających na celu doposażenie stanowisk służących podniesieniu kompetencji cyfrowych seniorów pn. "Cyfrowe Kluby Seniora".
31.12.2023 r.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację projektu osiągając jednocześnie wszystkie zaplanowane rezultaty.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.
28.12.2023 r.
Przedstawiamy Państwu raport z ewaluacji ex-post:
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.
11.12.2023 r.
Z przyjemnością prezentujemy Poradnik PDF powstały w ramach realizacji projektu "Akademia Organizacji Młodzieżowych". Poradnik skierowany jest do przedstawicieli organizacji młodzieżowych. Podejmowane w nim zagadnienia to m.in.: wspieranie wymiany doświadczeń, tworzenie i rozwijanie porozumień i związków organizacji młodzieżowych, a także tworzenie aktywnej polityki informacyjnej i komunikacyjnej organizacji młodzieżowych oraz dużo więcej.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszym Poradnikiem:
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.
o4.12.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczynamy "Wsparcie członków organizacji młodzieżowych w postaci szkoleń kompetencyjnych" dla drugiej grupy w ramach "Akademii Organizacji Młodzieżowych". Działanie polega na zorganizowaniu szkoleń kompetencyjnych dla przedstawicieli organizacji młodzieżowych objętych wsparciem w ramach projektu. Zakres tematyczny szkoleń wynika z przeprowadzonej diagnozy potrzeb wśród potencjalnych Uczestników projektu i obejmuje: Szkolenie 1. Zarządzanie zespołem; Szkolenie 2. Działania fundraisingowe; Szkolenie 3. Kształtowanie wizerunku organizacji w przestrzeni publicznej, w tym przekazywania informacji o prowadzonych działaniach, kosztach i źródłach finansowania.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.
14.11.2023 r.
W dniu 15.11.2023 r. rozpoczynamy "Wsparcie członków organizacji młodzieżowych w postaci szkoleń kompetencyjnych" dla pierwszej grupy w ramach "Akademii Organizacji Młodzieżowych". Działanie polega na zorganizowaniu szkoleń kompetencyjnych dla przedstawicieli organizacji młodzieżowych objętych wsparciem w ramach projektu. Zakres tematyczny szkoleń wynika z przeprowadzonej diagnozy potrzeb wśród potencjalnych Uczestników projektu i obejmuje: Szkolenie 1. Zarządzanie zespołem; Szkolenie 2. Działania fundraisingowe; Szkolenie 3. Kształtowanie wizerunku organizacji w przestrzeni publicznej, w tym przekazywania informacji o prowadzonych działaniach, kosztach i źródłach finansowania.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.
03.11.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy "Doradztwo indywidualne dla organizacji młodzieżowej" dla drugiej grupy w ramach "Akademii Organizacji Młodzieżowych". Działanie polega na przeprowadzeniu doradztwa indywidualnego dla organizacji młodzieżowych objętych wsparciem w ramach projektu. Przeprowadzone zostanie doradztwo indywidualne dla organizacji młodzieżowej w zakresie zarządzania, tworzenia i doskonalenia zasobów oraz rozwijania strategii działania organizacji. Ponadto zakres tematyczny zgodny będzie ze zdiagnozowanymi potrzebami danej organizacji młodzieżowej.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.
23.10.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy "Diagnozę potrzeb szkoleniowo-doradczych organizacji młodzieżowej oraz opracowanie strategii działania" dla drugiej grupy w ramach "Akademii Organizacji Młodzieżowych". Działanie polega na przeprowadzeniu diagnoz potrzeb szkoleniowo-doradczych wśród organizacji młodzieżowych objętych wsparciem w ramach projektu oraz opracowaniu strategii działania dla organizacji młodzieżowych objętych wsparciem w ramach projektu.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.
18.09.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy "Doradztwo indywidualne dla organizacji młodzieżowej" dla pierwszej grupy w ramach "Akademii Organizacji Młodzieżowych". Działanie polega na przeprowadzeniu doradztwa indywidualnego dla organizacji młodzieżowych objętych wsparciem w ramach projektu. Przeprowadzone zostanie doradztwo indywidualne dla organizacji młodzieżowej w zakresie zarządzania, tworzenia i doskonalenia zasobów oraz rozwijania strategii działania organizacji. Ponadto zakres tematyczny zgodny będzie ze zdiagnozowanymi potrzebami danej organizacji młodzieżowej.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.
03.09.2023 r.
W związku z realizacją projektu "Akademia Organizacji Młodzieżowych", we wrześniu 2023 r. przeprowadzona została jego ewaluacja on-going. Celem ewaluacji było zbadanie, czy zaplanowane działania w ramach projektu zmierzają ku dobremu, a także ewentualna reakcja na zaistniałe problemy.
Ewaluacji poddane zostały różne aspekty projektu, m.in. stopień realizacji celów i osiągnięcia rezultatów, stopień zadowolenia Uczestników z udziału w projekcie, chęć dalszego zaangażowania w przyszłe działania w ramach organizacji i poza nią.
Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie ewaluacji on-going był Wiceprezes Fundacji – Paweł Gawryszczak (mgr socjologii).
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.
26.08.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy "Diagnozę potrzeb szkoleniowo-doradczych organizacji młodzieżowej oraz opracowanie strategii działania" dla pierwszej grupy w ramach "Akademii Organizacji Młodzieżowych". Działanie polega na przeprowadzeniu diagnoz potrzeb szkoleniowo-doradczych wśród organizacji młodzieżowych objętych wsparciem w ramach projektu oraz opracowaniu strategii działania dla organizacji młodzieżowych objętych wsparciem w ramach projektu.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.
14.07.2023 r.
Działamy
Aktywnie realizujemy projekt "Akademia Organizacji Młodzieżowych", w postaci opracowania zestawu poradników PDF. Nasza ekspertka pracuje nad koncepcją merytoryczną poradnika w zakresie tematycznym związanym m.in. z: wspieraniem wymiany doświadczeń, tworzeniem i rozwijaniem porozumień i związków organizacji młodzieżowych, a także tworzeniem aktywnej polityki informacyjnej i komunikacyjnej organizacji młodzieżowych.
Zestaw poradników PDF będzie dostępny w Internecie dla szerokiego grona odbiorców (również tych niebędących stricte Uczestnikami w niniejszym projekcie). Zostanie udostępniony dla ogółu społeczeństwa, zatem skorzystać będą mogły organizacje młodzieżowe z całej Polski Wschodniej oraz z terenu całego kraju. Będzie również możliwość pobrania poradnika w celu jego oddrukowania na potrzeby własne organizacji. Zestaw poradników PDF opublikujemy w IV kwartale 2023 r.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.
30.06.2023 r.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy rekrutację do projektu "Akademia Organizacji Młodzieżowych". W związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym, realizację wsparcia w ramach projektu zaplanowaliśmy na wrzesień oraz październik 2023 r.
Widzimy się po wakacjach, odpoczywajcie!
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.
30.05.2023 r.
28.03.2023 r.
W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy spotkanie rekrutacyjne dedykowane dla kandydatów i kandydatek na uczestników projektu "Akademia Organizacji Młodzieżowych", będących studentami lubelskich uczelni. W ramach spotkania przedstawiliśmy założenia projektu, jego cele oraz zaplanowane do osiągnięcia rezultaty. W wyniku spotkania zebraliśmy kolejne formularze rekrutacyjne.
Diagnoza potrzeb szkoleniowo-doradczych organizacji młodzieżowej oraz opracowanie strategii działania
gr. 1 - Diagnoza potrzeb oraz opracowanie strategii działania - gr. 1
gr. 2 - Diagnoza potrzeb oraz opracowanie strategii działania - gr. 2
Z dniem 31.03.2023 r. zakończyliśmy realizację projektu „Pracuję II”, osiągając jednocześnie wszystkie zaplanowane rezultaty.
01.01.2023 r.
Zgodnie z Uchwałą Zarządu FUNDACJI POSTSCRIPTUM nr 2/2023 z dnia 01 stycznia 2023 r., rozpoczęliśmy realizacji projektu „Pracuję II”.
Termin realizacji projektu: 01.01.2023-31.03.2023 r.
Obszar realizacji projektu: Województwo lubelskie.
Celem głównym projektu jest promocja zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami na lubelskim rynku pracy.
Grupa docelowa: 5 osób z niepełnosprawnościami w wieku aktywności zawodowej, zamieszkujących (zgodnie z Kodeksem Cywilnym) woj. lubelskie. Będą to osoby nie posiadające zatrudnienia (bezrobotne, poszukujące pracy i/lub bierne zawodowo).
Działania zaplanowane do realizacji: przekazywanie informacji nt. dostępnych form aktywizacji społeczno-zawodowej w woj. lubelskim, prawach i obowiązkach na rynku pracy, a także możliwych miejscach odbycia staży i praktyk zawodowych.
Wskaźniki produktu planowane do osiągnięcia: Liczba osób z niepełnosprawnościami objętych wsparciem w ramach projektu: 5 osób;
Wskaźniki rezultatu planowane do osiągnięcia: Liczba osób z niepełnosprawnościami, które nawiązały kontakt z pracodawcą: 5 osób;
Pragniemy poinformować, iż z powodu zbyt małego zainteresowania potencjalnych Uczestników/-czek, w dniu 01.06.2023 r. zakończyliśmy realizację projektu Akademia Aktywnego Absolwenta. W związku z paragrafem 16 ust. 2, umowa o dofinansowanie rozwiązana została za zgodą Stron. Decyzja zaakceptowana została przez dwoje Pełnomocników Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz dwóch członków Zarządu Fundacji.
01.02.2023 r.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację projektu osiągając jednocześnie wszystkie zaplanowane rezultaty.
Projekt realizowany zgodnie z umową nr DZP.AD.4171.13.2023 na powierzenie realizacji zadania publicznego Województwa Lubelskiego z zakresu pomocy społecznej w 2023 r. w trybie otwartego konkursu ofert Nr DZP/1/SWL/2023.
Na dzień 26.11.2023 r. zaplanowaliśmy wyjazd do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie dla Seniorek i Seniorów z gminy Zakrzówek oraz z gminy Chodel. Uczestnicy projektu wezmą udział jako widzowie w spektaklu „Hamlet na sprzedaż” na podstawie „Studium o Hamlecie”, „Requiem” i „Śmierci Ofelii” Stanisława Wyspiańskiego. Życzymy udanego wyjazdu.
Projekt realizowany zgodnie z umową nr DZP.AD.4171.13.2023 na powierzenie realizacji zadania publicznego Województwa Lubelskiego z zakresu pomocy społecznej w 2023 r. w trybie otwartego konkursu ofert Nr DZP/1/SWL/2023.
Projekt "Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych poprzez wspieranie różnorodnych form ich aktywizacji (realizacja Wojewódzkiego Programu na Rzecz Osób Starszych na lata 2021-2025)" realizujemy zgodnie z poniższymi harmonogramami:
Zakrzówek
Chodel
03.04.2023 r.
31.03.2024 r.
Pragniemy poinformować, iż zakończyliśmy realizację projektu "Akademia Integracji Społecznej" osiągając wszelkie zaplanowane rezultaty.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
27.03.2024 r.
Pragniemy poinformować, iż w rezultacie realizacji projektu "Akademia Integracji Społecznej" 20 osób (tj. 100% beneficjentów ostatecznych) rozwinęło kompetencje lub nabyło umiejętności określone dla nich indywidualnie jako cel działań rehabilitacyjnych w Indywidualnym Planie Działania. Tym samym osiągnęliśmy 111,11% założonego wskaźnika rezultatu.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
18.03.2024 r.
W dniu 09.03.2024 r. zakończyliśmy realizację "Grupowych szkoleń kompetencji komputerowych" dla grupy z woj. warmińsko-mazurskiego. Wszyscy Beneficjenci Ostateczni nabyli kompetencje komputerowe oraz otrzymali Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
26.02.2024 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczynamy realizację "Grupowych szkoleń kompetencji komputerowych" dla grupy z woj. warmińsko-mazurskiego. Na każdego beneficjenta ostatecznego przypadnie 80 godzin zegarowych wsparcia. Tematyka szkoleń wynikła ze zdiagnozowanych potrzeb podczas IPD: Szkolenie komputerowe - poziom podstawowy. Szkolenia przeprowadzone zostaną zgodnie z 4 etapami weryfikacji kompetencji. Formę wsparcia przeprowadzi trener.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
14.02.2024 r.
Informacja z wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu nr 4/ZK/AIS/WAR/2024 z dnia 31.01.2024 r.:
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
31.01.2024 r.
29.01.2024 r.
W dniu 27.01.2024 r. zakończyliśmy realizację "Grupowych warsztatów kompetencji społecznych" dla grupy z woj. warmińsko-mazurskiego. Wszyscy Beneficjenci Ostateczni nabyli kompetencje społeczne oraz otrzymali Zaświadczenia o ukończeniu warsztatów.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
18.01.2024 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym rozpoczynamy realizację "Grupowych warsztatów kompetencji społecznych" dla grupy z woj. warmińsko-mazurskiego. Na każdego beneficjenta ostatecznego przypadnie 20 godzin zegarowych wsparcia. Tematyka spotkań obejmować będzie rozwój kompetencji społecznych. Zajęcia realizowane będą w formie warsztatowej. Formę wsparcia przeprowadzi psycholog.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
28.12.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zajęcia "Diagnoza potrzeb (ze stworzeniem Indywidualnego Planu Działania)" dla grupy z woj. warmińsko-mazurskiego. Na każdego beneficjenta ostatecznego przypadną 3 godziny zegarowe wsparcia. Podczas spotkań stworzony zostanie Indywidualny Plan Działania, z którego wynikać będzie dalsze wsparcie w projekcie (m.in. szczegółowa tematyka oraz poziom warsztatów i szkoleń). Formę wsparcia przeprowadzi psycholog.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
23.11.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż od dnia 01.12.2023 r. zmianie ulegnie adres biura projektu. Będzie to: ul. Gliniana 27/6, 20-616 Lublin (parter).
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
04.11.2023 r.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację "Grupowych szkoleń kompetencji komputerowych" dla grupy z woj. mazowieckiego. Wszyscy Beneficjenci Ostateczni nabyli kompetencje komputerowe oraz otrzymali Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
16.10.2023 r.
W dniu 17.10.2023 r. rozpoczynamy realizację "Grupowych szkoleń kompetencji komputerowych" dla grupy z woj. mazowieckiego. Na każdego beneficjenta ostatecznego przypadnie 80 godzin zegarowych wsparcia. Tematyka szkoleń wynikła ze zdiagnozowanych potrzeb podczas IPD: Szkolenie komputerowe - poziom podstawowy. Szkolenia przeprowadzone zostaną zgodnie z 4 etapami weryfikacji kompetencji. Formę wsparcia przeprowadzi trener.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
12.10.2023 r.
Informacja z wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu nr 3/ZK/AIS/MAZ/2023 z dnia 28.09.2023 r.:
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
04.10.2023 r.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację "Grupowych warsztatów kompetencji społecznych" dla grupy z woj. mazowieckiego. Wszyscy Beneficjenci Ostateczni nabyli kompetencje społeczne oraz otrzymali Zaświadczenia o ukończeniu warsztatów.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
03.10.2023 r.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację "Grupowych szkoleń kompetencji komputerowych" dla grupy z woj. łódzkiego. Wszyscy Beneficjenci Ostateczni nabyli kompetencje komputerowe oraz otrzymali Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
28.09.2023 r.
FUNDACJA POSTSCRIPTUM zaprasza do składania ofert w odpowiedzi na zapytanie ofertowe nr 3/ZK/AIS/MAZ/2023 z dnia 28.09.2023 r.
22.09.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym rozpoczynamy realizację "Grupowych warsztatów kompetencji społecznych" dla grupy z woj. mazowieckiego. Na każdego beneficjenta ostatecznego przypadnie 20 godzin zegarowych wsparcia. Tematyka spotkań obejmować będzie rozwój kompetencji społecznych. Zajęcia realizowane będą w formie warsztatowej. Formę wsparcia przeprowadzi psycholog.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
20.09.2023 r.
W dniu 22.09.2023 r. rozpoczynamy realizację "Grupowych szkoleń kompetencji komputerowych" dla grupy z woj. łódzkiego. Na każdego beneficjenta ostatecznego przypadnie 80 godzin zegarowych wsparcia. Tematyka szkoleń wynikła ze zdiagnozowanych potrzeb podczas IPD: Szkolenie komputerowe - poziom średniozaawansowany. Szkolenia przeprowadzone zostaną zgodnie z 4 etapami weryfikacji kompetencji. Formę wsparcia przeprowadzi trener.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
09.09.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zajęcia "Diagnoza potrzeb (ze stworzeniem Indywidualnego Planu Działania)" dla grupy z woj. mazowieckiego. Na każdego beneficjenta ostatecznego przypadną 3 godziny zegarowe wsparcia. Podczas spotkań stworzony zostanie Indywidualny Plan Działania, z którego wynikać będzie dalsze wsparcie w projekcie (m.in. szczegółowa tematyka oraz poziom warsztatów i szkoleń). Formę wsparcia przeprowadzi psycholog.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
06.09.2023 r.
Informacja z wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu nr 2/ZK/AIS/ŁÓDZ/2023 z dnia 24.08.2023 r.:
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
24.08.2023 r.
22.08.2023 r.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację "Grupowych warsztatów kompetencji społecznych" dla grupy z woj. łódzkiego. Wszyscy Beneficjenci Ostateczni nabyli kompetencje społeczne oraz otrzymali Zaświadczenia o ukończeniu warsztatów.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
09.08.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym rozpoczynamy realizację "Grupowych warsztatów kompetencji społecznych" dla grupy z woj. łódzkiego. Na każdego beneficjenta ostatecznego przypadnie 20 godzin zegarowych wsparcia. Tematyka spotkań obejmować będzie rozwój kompetencji społecznych. Zajęcia realizowane będą w formie warsztatowej. Formę wsparcia przeprowadzi psycholog.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
03.08.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zajęcia "Diagnoza potrzeb (ze stworzeniem Indywidualnego Planu Działania)" dla grupy z woj. łódzkiego. Na każdego beneficjenta ostatecznego przypadną 3 godziny zegarowe wsparcia. Podczas spotkań stworzony zostanie Indywidualny Plan Działania, z którego wynikać będzie dalsze wsparcie w projekcie (m.in. szczegółowa tematyka oraz poziom warsztatów i szkoleń). Formę wsparcia przeprowadzi psycholog.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
31.07.2023 r.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację "Grupowych szkoleń kompetencji komputerowych" dla grupy z woj. lubelskiego. Wszyscy Beneficjenci Ostateczni nabyli kompetencje komputerowe oraz otrzymali Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
18.07.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w związku ze zgłoszeniem się wystarczającej liczby osób spełniających kryteria kwalifikowalności, zakończona została rekrutacja Beneficjentów/-ek Ostatecznych do grupy z woj. mazowieckiego oraz grupy z woj. łódzkiego.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
18.07.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczynamy realizację "Grupowych szkoleń kompetencji komputerowych" dla grupy z woj. lubelskiego. Na każdego beneficjenta ostatecznego przypadnie 80 godzin zegarowych wsparcia. Tematyka szkoleń wynikła ze zdiagnozowanych potrzeb podczas IPD: Szkolenie komputerowe - poziom podstawowy. Szkolenia przeprowadzone zostaną zgodnie z 4 etapami weryfikacji kompetencji. Formę wsparcia przeprowadzi trener.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
12.07.2023 r.
Informacja z wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu nr 1/ZK/AIS/LUB/2023 z dnia 30.06.2023 r.:
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
03.07.2023 r.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację "Grupowych warsztatów kompetencji społecznych" dla grupy z woj. lubelskiego. Wszyscy Beneficjenci Ostateczni nabyli kompetencje społeczne oraz otrzymali Zaświadczenia o ukończeniu warsztatów.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
30.06.2023 r.
28.06.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym rozpoczynamy realizację "Grupowych warsztatów kompetencji społecznych" dla grupy z woj. lubelskiego. Na każdego beneficjenta ostatecznego przypadnie 20 godzin zegarowych wsparcia. Tematyka spotkań obejmować będzie rozwój kompetencji społecznych. Zajęcia realizowane będą w formie warsztatowej. Formę wsparcia przeprowadzi psycholog.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
23.06.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zajęcia "Diagnoza potrzeb (ze stworzeniem Indywidualnego Planu Działania)" dla grupy z woj. lubelskiego. Na każdego beneficjenta ostatecznego przypadną 3 godziny zegarowe wsparcia. Podczas spotkań stworzony zostanie Indywidualny Plan Działania, z którego wynikać będzie dalsze wsparcie w projekcie (m.in. szczegółowa tematyka oraz poziom warsztatów i szkoleń). Formę wsparcia przeprowadzi psycholog.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
19.06.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym, w związku ze zgłoszeniem się wystarczającej liczby osób spełniających kryteria kwalifikowalności, zakończona została rekrutacja Beneficjentów/-ek Ostatecznych do grupy z woj. lubelskiego.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
HARMONOGRAMY
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
25.05.2023 r.
Miło nam poinformować, iż w dniu 25.05.2023 r. podpisaliśmy umowę na realizację projektu Akademia Integracji Społecznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w projekcie. Dokumenty rekrutacyjne znajdują się poniżej.
Projekt dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
17.04.2023 r.
04.08.2023 r.
28.07.2023 r.
🍀🍀🍀🍀🍀
26.06.2023 r.
Poniżej prezentujemy prospekt informacyjny powstały w ramach projektu "Natura? Naturalnie! Plenery edukacyjne 2023":
Prospekt informacyjny opracował Jarosław Kochnio na podstawie materiałów własnych i Przewodnika Dydaktycznego „Poleski Park Narodowy, Ścieżka Przyrodnicza Czahary”.
Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Lubelskiego.
23.06.2023 r.
22.06.2023 r.
20.06.2023 r.
14.06.2023 r.
12.06.2023 r.
Poniżej prezentujemy harmonogramy zrealizowanych wyjazdów edukacyjnych w ramach projektu "Natura? Naturalnie! Plenery edukacyjne 2023":
Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Lubelskiego.
29.05.2023 r.
#Natura #Naturalnie #FundacjaPostscriptum #FPS
🍀🍀🍀🍀🍀
Pragniemy poinformować, iż rekrutacja uczestników i uczestniczek do projektu "Natura? Naturalnie! Plenery edukacyjne 2023" została zakończona. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie.
🍀🍀🍀🍀🍀
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
tel. +48 733-445-117
biuro@fundacjapostscriptum.eu
Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Lubelskiego.
10.05.2023 r.
Natura? Naturalnie!
☘ Rozpoczynamy realizację projektu "Natura? Naturalnie! Plenery edukacyjne 2023".
☘ Grupę docelową projektu stanowi 128 młodych mieszkańców województwa lubelskiego (młodzież z lubelskich szkół ponadpodstawowych i/lub placówek edukacyjnych, w wieku 15-18 lat).
☘ Celem głównym projektu jest edukacja ekologiczna młodych mieszkańców województwa lubelskiego, poprzez zorganizowanie 4 jednodniowych edukacyjnych wyjazdów plenerowych do Poleskiego Parku Narodowego – Ścieżka dydaktyczna "Czahary". W ramach każdego wyjazdu zorganizowane zostaną 4-godzinne warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej.
☘ Podczas wyjazdów zapewnimy kadrę merytoryczną, opiekunów grupy, transport, całodniowe wyżywienie, ubezpieczenie NNW oraz materiały informacyjne dla Uczestników (notes, długopis, prospekt informacyjny).
Dokumenty rekrutacyjne:
11.12.2023 r.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację projektu osiągając jednocześnie wszystkie zaplanowane rezultaty.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
27.10.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym wszystkie osoby z grupy z Miasta Lublin oraz powiatu lubelskiego ukończyły realizację pełnej ścieżki wsparcia w projekcie zgodnie z zaplanowanymi założeniami. Kompetencje społeczne oraz kompetencje cyfrowe nabyło 12 osób (100% osób z grupy).
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
23.10.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zajęcia "Szkolenia kompetencji komputerowych" dla grupy z Miasta Lublin oraz powiatu lubelskiego. Na każdego Uczestnika projektu przypadnie 30 godzin dydaktycznych szkoleń grupowych. Szkolenia przeprowadzone zostaną zgodnie z 4 etapami weryfikacji kompetencji. Formę wsparcia przeprowadzi trener.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
17.10.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zajęcia "Szkolenia kompetencji społecznych" dla grupy z Miasta Lublin oraz powiatu lubelskiego. Na każdego Uczestnika projektu przypadnie 30 godzin dydaktycznych szkoleń grupowych. Szkolenia przeprowadzone zostaną zgodnie z 4 etapami weryfikacji kompetencji. Formę wsparcia przeprowadzi trener.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
12.10.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zajęcia "Diagnoza potrzeb" dla grupy z Miasta Lublin oraz powiatu lubelskiego. Na każdego Uczestnika projektu przypadną 2 godziny zegarowe wsparcia. Podczas spotkań stworzony zostanie Indywidualny Plan Działania, z którego wynikać będzie dalsze wsparcie w projekcie (m.in. szczegółowa tematyka oraz poziom szkoleń). Formę wsparcia przeprowadzi doradca zawodowy.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
07.08.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym wszystkie osoby z grupy z Miasta Chełm ukończyły realizację pełnej ścieżki wsparcia w projekcie zgodnie z zaplanowanymi założeniami. Kompetencje społeczne oraz kompetencje cyfrowe nabyło 12 osób (100% osób z grupy).
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
01.08.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zajęcia "Szkolenia kompetencji komputerowych" dla grupy z Miasta Chełm. Na każdego Uczestnika projektu przypadnie 30 godzin dydaktycznych szkoleń grupowych. Szkolenia przeprowadzone zostaną zgodnie z 4 etapami weryfikacji kompetencji. Formę wsparcia przeprowadzi trener.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
21.07.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zajęcia "Szkolenia kompetencji społecznych" dla grupy z Miasta Chełm. Na każdego Uczestnika projektu przypadnie 30 godzin dydaktycznych szkoleń grupowych. Szkolenia przeprowadzone zostaną zgodnie z 4 etapami weryfikacji kompetencji. Formę wsparcia przeprowadzi trener.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
17.07.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zajęcia "Diagnoza potrzeb" dla grupy z Miasta Chełm. Na każdego Uczestnika projektu przypadną 2 godziny zegarowe wsparcia. Podczas spotkań stworzony zostanie Indywidualny Plan Działania, z którego wynikać będzie dalsze wsparcie w projekcie (m.in. szczegółowa tematyka oraz poziom szkoleń). Formę wsparcia przeprowadzi doradca zawodowy.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
14.07.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym, w związku ze zgłoszeniem się wystarczającej liczby osób spełniających kryteria kwalifikowalności, zakończona została rekrutacja Uczestników/-czek Projektu do grupy z Miasta Chełm.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
HARMONOGRAMY
11.12.2023 r.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację projektu osiągając jednocześnie wszystkie zaplanowane rezultaty.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
31.10.2023 r.
HARMONOGRAMY
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
11.12.2023 r.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację projektu osiągając jednocześnie wszystkie zaplanowane rezultaty.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
14.11.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym wszystkie osoby z trzeciej grupy ukończyły realizację pełnej ścieżki wsparcia w projekcie zgodnie z zaplanowanymi założeniami. Kompetencje potwierdzone odbytym egzaminem zewnętrznym wraz z wydaniem stosowanego Certyfikatu nabyło 7 osób (100% osób z grupy).
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
06.11.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy realizację Grupowych Szkoleń Kompetencji dla trzeciej grupy w ramach projektu. Celem głównym formy wsparcia jest wzrost kompetencji wśród wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych w zakresie holistycznej i profesjonalnej pracy z osobami z niepełnosprawnością.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
21.10.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy realizację Indywidualnych Warsztatów Umiejętności dla trzeciej grupy w ramach projektu. Celem głównym formy wsparcia jest wzrost umiejętności wśród wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych w zakresie komunikacji, umiejętności interpersonalnych i odporności na stres.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
01.10.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym wszystkie osoby z drugiej grupy ukończyły realizację pełnej ścieżki wsparcia w projekcie zgodnie z zaplanowanymi założeniami. Kompetencje potwierdzone odbytym egzaminem zewnętrznym wraz z wydaniem stosowanego Certyfikatu nabyło 7 osób (100% osób z grupy).
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
15.09.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy realizację Grupowych Szkoleń Kompetencji dla drugiej grupy w ramach projektu. Celem głównym formy wsparcia jest wzrost kompetencji wśród wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych w zakresie holistycznej i profesjonalnej pracy z osobami z niepełnosprawnością.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
09.09.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy realizację Indywidualnych Warsztatów Umiejętności dla drugiej grupy w ramach projektu. Celem głównym formy wsparcia jest wzrost umiejętności wśród wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych w zakresie komunikacji, umiejętności interpersonalnych i odporności na stres.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
28.08.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym wszystkie osoby z pierwszej grupy ukończyły realizację pełnej ścieżki wsparcia w projekcie zgodnie z zaplanowanymi założeniami. Kompetencje potwierdzone odbytym egzaminem zewnętrznym wraz z wydaniem stosowanego Certyfikatu nabyło 7 osób (100% osób z grupy).
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
21.08.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy realizację Grupowych Szkoleń Kompetencji dla pierwszej grupy w ramach projektu. Celem głównym formy wsparcia jest wzrost kompetencji wśród wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych w zakresie holistycznej i profesjonalnej pracy z osobami z niepełnosprawnością.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
14.08.2023 r.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy realizację Indywidualnych Warsztatów Umiejętności dla pierwszej grupy w ramach projektu. Celem głównym formy wsparcia jest wzrost umiejętności wśród wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych w zakresie komunikacji, umiejętności interpersonalnych i odporności na stres.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.
HARMONOGRAMY
05.06.2023 r.
15.11.2023 r.
W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste otwarcie Lubelskiego Ośrodka Wsparcia Edukacji POSTSCRIPTUM. Tym samym zakończyliśmy realizację projektu "Lubelski Ośrodek Wsparcia Edukacji POSTSCRIPTUM" osiągając zaplanowane rezultaty.
Lubelski Ośrodek Wsparcia Edukacji POSTSCRIPTUM będzie miejscem, w którym realizowana będzie misja naszej Fundacji w postaci promowania postaw patriotycznych i kształtowania świadomego własnej tożsamości młodego obywatela, a także aktywizacji społeczno-edukacyjnej młodzieży z grup marginalizowanych i wykluczonych społecznie.
W/w misję realizować będziemy poprzez upowszechnianie i popularyzację wiedzy dotyczącej historii Polski i polskiego dziedzictwa kulturowego. W tym celu prowadzone będą m.in. "żywe" lekcje historii w nowoczesnej formie z historykami oraz wychowawcami młodzieży zaangażowanymi w rozwój postaw patriotycznych młodego pokolenia, cykl grupowych warsztatów edukacyjnych pn. "Polak - to brzmi dumnie", przybliżające wybitne postaci polskiej historii, czy też wyjazdy edukacyjne w celu porządkowania polskich cmentarzy i inne.
Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych działalnością LOWE POSTSCRIPTUM, jesteśmy dla Was!
Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.
25.10.2023 r.
TABLICA INFORMACYJNA
Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.
24.10.2023 r.
Pragniemy poinformować, iż w dniu 13.10.2023 r. dokonaliśmy zakupu 1 szt. obiektu budowlanego (nieruchomości). Przyczyniło się to do osiągnięcia twardego rezultatu realizacji Zadania, tj. utworzenia Lubelskiego Ośrodka Wsparcia Edukacji POSTSCRIPTUM. O jego uroczystym otwarciu poinformujemy wkrótce.
Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.
28.06.2023 r.
Miło nam poinformować, iż w dniu 27.06.2023 r. zawarliśmy umowę z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego na realizację Zadania objętego Priorytetem II w ramach Programu Fundusz Patriotyczny pod nazwą: Lubelski Ośrodek Wsparcia Edukacji POSTSCRIPTUM.
Celem głównym Zadania jest zakup obiektu budowlanego w Mieście Lublin pod Lubelski Ośrodek Wsparcia Edukacji POSTSCRIPTUM w terminie do 15.11.2023 r.
Lubelski Ośrodek Wsparcia Edukacji POSTSCRIPTUM będzie miejscem, w którym realizowana będzie misja naszej Fundacji w postaci promowania postaw patriotycznych i kształtowania świadomego własnej tożsamości młodego obywatela, a także aktywizacji społeczno-edukacyjnej młodzieży z grup marginalizowanych i wykluczonych społecznie.
W/w misję realizować będziemy poprzez upowszechnianie i popularyzację wiedzy dotyczącej historii Polski i polskiego dziedzictwa kulturowego. W tym celu prowadzone będą m.in. "żywe" lekcje historii w nowoczesnej formie z historykami oraz wychowawcami młodzieży zaangażowanymi w rozwój postaw patriotycznych młodego pokolenia, cykl grupowych warsztatów edukacyjnych pn. "Polak - to brzmi dumnie", przybliżające wybitne postaci polskiej historii, czy też wyjazdy edukacyjne w celu porządkowania polskich cmentarzy i inne.
Dodatkowo w Ośrodku funkcjonowały będą cykliczne wystawy, a także utworzona zostanie Izba Pamięci. Planujemy również realizację cyklu projekcji filmów historycznych dla ogółu społeczeństwa.
Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na Dobry Początek!” – edycja XVI.
HARMONOGRAMY
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na Dobry Początek!” – edycja XVI.
#RóbCyrk #FundacjaPostscriptum #FPS
Robimy cyrk
Pragniemy poinformować, iż z dniem 02.01.2024 r. rozpoczęliśmy realizację projektu "Rób cyrk!".
Celem Projektu jest zwiększenie dostępu do edukacji pozaszkolnej dzieci i młodzieży mieszkających w miejscowości Zemborzyce przez rozwój oferty edukacyjnej w formie zajęć pozalekcyjnych z zakresu kompetencji cyrkowych przez 30 dzieci w wieku 3-9 lat oraz rozwój kompetencji dydaktycznych i wychowawczych u 10 pracowników świetlic, przedszkoli, szkół i innych placówek edukacyjnych pracujących na co dzień z dziećmi z terenu gminy Konopnica.
Dokumenty rekrutacyjne:
Partnerzy uczestniczący w projekcie:
W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
emilia.rolak@fundacjapostscriptum.eu
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na Dobry Początek!” – edycja XVI.